Your browser does not support JavaScript! Športové vyžitie
0907 360 767
konzultácia ZDARMA
$slides

Športové vyžitie

Najväčšie maltské športové centrum je vzdialené asi 4 km južne od Vallety. Marsa Sport klub ponúka komplexné služby v oblasti športového vyžitia:

  • 18 jamkové golfové ihrisko
  • minigolf
  • 18 tenisových ihrísk
  • 5 squashových kurtov
  • kriket
  • plavecký bazén

Ak máte radi adrenalín, môžete si vyskúšať horolezectvo na morských útesoch alebo skalách či užiť si noc v stane pod holým nebom.

Vodné športy

Ak milujete vodné športy, stačí ak navštívite pláž. Skoro každá z nich ponúka možnosť windsurfingu či vypožičania vodného skútra. Odvážnejší môžu vyskúšať vodné lyžovanie, wakeboarding alebo paragliding. Ponuka statných vodných športov zahŕňa pólo, kanoistiku, rybárčenie, jachting aj plachtenie.

Potápanie

Maltské ostrovy sú rajom potápačov. More je celoročne teplé a viditeľnosť pod vodou je excelentná, pri dobrých podmienkach až 30 metrov. Miestne vody sú najjasnejšie a najpriezračnejšie na svete. Podobné podmienky na potápanie len tak inde nenájdete. Malta je snom každého podvodného fotografa. Morský život tu hýri nevídanou farebnosťou. Aj preto Maltu navštívia ročne tisícky nadšených potápačov.

More okolo Matly nie je vôbec nebezpečné a tvorí vynikajúce podmienky aj pre neskúsených a začínajúcich potápačov. No obávať sa nemusia ani skúsení! Nájdu mnoho rôznych miest, kde môžu objavovať napríklad archeologické artefakty z druhej svetovej vojny aj dávnej Rímskej ríše. Objavte tajomstvá vrakov potopených námorných lodí!

Pokiaľ nie ste skúsený potápač, no chceli by ste si tento úžasný šport vyskúšať, využite služby miestnych potápačských škôl. Kurzy ponúka na Malte viac než 40 centier. Ceny potápačských kurzov sa v závislosti od školy pohybujú v rozmedzí 280€ - 360€. Školy zapožičiavajú účastníkom kurzov aj výstroj, čo stojí 8€ - 12€. Zoznam všetkých škôl nájdete na oficiálnej stránke Malty, venovanej potápaniu.

Niektoré jazykové školy ponúkajú spojenie študijného pobytu s kurzom potápania. No ak nie ste nároční, v krásnom čistom Stredozemnom mori vám postačí aj šnorchel a krásne tajomstvá vodného sveta si môžete užívať na vlastnej koži.

Cyklistika

Jazda na bicykli je považovaná za jeden z najzdravších a najekologickejších druhov dopravy. Umožňuje vám užiť si váš voľný čas slobodne bez toho, aby ste sa museli viazať na cestovné poriadky alebo platiť drahú požičovňu áut. Maltské ostrovy sú pomerne malé, preto vám nič neprekáža v tom, aby ste ich objavovali na dvoch kolesách.

Príroda vám tu ponúka nádherné výhľady z miest, na ktoré by ste sa iným dopravným prostriedkom nedostali. Skombinujte šport s návštevou historických pamiatok a spravte si tak zdravú a plnohodnotnú dovolenku. Požičovne bicyklov nájdete v každom väčšom meste a môžete sa zúčastniť taktiež organizovaných výletov pre skupiny.