Your browser does not support JavaScript! Počasie na Malte
0907 360 767
konzultácia ZDARMA
$slides

Počasie na Malte

Podnebie

Malta je situovaná v stredomorskom prostredí. V jarných mesiacoch zvykne fúkať silný vietor, ktorý spôsobuje pocit chladu. V lete je tu veľmi horúco a zrážky skoro žiadne. Počas leta je bežné, ak teplota v tieni vystúpi až ku 40°C. Jeseň je pomerne suchá a teplá. Zimy bývajú mierne a vlhké, ale hlavne netrvajú príliš dlho. Priemerná celoročná teplota na Malte sa pohybuje okolo príjemných 18°C. Slnko si na Malte užijete naozaj počas celého roka.

Zrážky

Keďže na Malte veľmi málo prší, obyvatelia majú problémy so zásobou vody najmä v letných mesiacoch. V zime prudké dažde stekajú do mora a nestihnú sa vsiaknuť do zeme. Teploty pod bodom mrazu sa tu vôbec nevyskytujú a sneh sa objaví naozaj len sporadicky.

Najkrajšie počasie

Milujete more, slnko a pláže? Malta je to pravé miesto pre vás! Teplota dosahuje najvyššie hodnoty od júla do septembra. Vtedy je na Malte hlavná sezóna. V tomto období ostrov navštevuje najväčší počet turistov. Slnečný svit počas leta trvá až 12 hodín. Slnka si určite užijete neúrekom. Ceny pobytov sú počas hlavnej sezóny najvyššie.

Ak neobľubujete tropické horúčavy, odporúčame vám vybrať si pobyt mimo sezóny - od apríla do júna. Ak chcete vidieť ostrov zazelenaný, vyberte si pobyt počas jesene. Užijete si aj kúpenie v mori a pobyt vám nebude znepríjemňovať neuveriteľná horúčava a mraky turistov. A navyše ešte aj ušetríte!