Your browser does not support JavaScript! Štúdium na Malte
0907 360 767
konzultácia ZDARMA
$slides

Štúdium na Malte

Jazykové pobyty na Malte sú vyhľadávané študentmi z celého sveta a všetkých vekových kategórií. Najväčšej obľube sa tešia krátkodobé študijné pobyty v trvaní 3-4 mesiacov. Angličtina ma Malte má dlhoročnú tradíciu a je ideálnym miestom pre všetkých, ktorí chcú skĺbiť štúdium angličtiny s príjemnou dovolenkou.

Výhody študijného pobytu na Malte:

 • spojenie štúdia a príjemnej dovolenky
 • množstvo kvalitných škôl
 • široký výber jazykových pobytov
 • bohatá história krajiny
 • kultúrne vyžitie - tréning cudzieho jazyka priamo v praxi

Ak rozmýšlate nad absolvovaním výuky angličtiny na Malte, mali by ste vedieť, kedy je najvýhodnejšie študijný pobyt začať. Vačšina študentov si vyberá práve letné mesiace, aby si mohli užiť čo najviac slnka. Vtedy sú však pobyty najdrahšie. Ak si však nepotrpíte na tropické teploty, počas jesene, zimy a skorej jari môžete ušetriť až 30-40% z ceny pobytu vďaka nízkym cenám školného i ubytovania.

Na Malte môžete absolvovať štúdium angličtiny až v šiestich mestách:

 • Gozo
 • Sliema
 • St.Paul's
 • St. Julians
 • Swieqi
 • Valletta

Ak patríte medzi študentov, ktorí si chcú zlepšovať svoje schopnosti v angličtine v rušnej turistickej destinácií, mali by si vybrať školu vo Valette, St. Julian alebo Slieme. St. Pauls Bay a Swiengi sú medzi turistami obľúbené, no ruch veľkomesta tu nie je až tak zreteľný. Ak však milujete ticho a chcete spoznať typickú Maltu bez veľkého množstva turistov, vyberte si školu na ostrove Gozo.

Valletta

Valletta je hlavným mestom Maltskej republiky. V minulosti bola nedobytnou pevnosťou uprostred Stredozemného mora. Túžili po nej všetky veľké národy ako Gréci, Rimania, Feníčania či Arabi. Mesto architektúry a umenia je dnes administratívnym, finančným a univerzitným centrom, kde sa každoročne stretávajú študenti z celého sveta, užili si množstvo zábavy, nezabudnuteľný pobyt no najmä zlepšili svoje jazykové zdatnosti.

St. Julian

Kde to najviac žije? No predsa v St. Julian, v meste vyhľadávanom najmä milovníkmi nočného života, diskoték a barov. St. Jullian láka študentov nielen bujarou zábavou, ale najmä najväčším množstvom kvalitných jazykových škôl. Tie ponúkajú kurzy anglického jazyka, z ktorých si vyberie určite každý, kto má záujem zdokonaliť sa v gramatike či konverzácií.

Sliema

Prímorské mesto Sliema patrí medzi najvyhľadávanejšie letoviská na Malte. V tomto turistickom centre sa nachádza mnoho barov, obchodov, hotelov a rezidencií. Zo Sliemy si môžete vychutnať najkrajší výhľad na Vallettu a na Marxamxett Bay. Po pobreží sa viete dostať po krásnej promenáde až do St. Julian.

St. Paul’s Bay

St.Paul´s Bay je ďalšou modernou turistickou destináciou, nachádzajúcou sa asi pol hodiny od Valletty. Ročne sa tu vystrieda množstvo turistov, ktorých láka najmä krásne more a odpočinok na pláži. Študenti sa tu určite nestratia, pretože všetci obyvatelia hovoria anglicky a môžu si tak trénovať naštudované slovíčka priamo v praxi s domácimi. Na svoje si tu prídu aj milovníci histórie. Malta sa pýši historickou architektúrou či vykopávkami z obdobia rímskej ríše. Pokiaľ si chcete vychutnať všetko, čo Malta ponúka, tak St.Paul´s Bay je pre vás to pravé riešenie.

Swieqi

Pokojné Swieqi leží ďalej od rušnej časti ostrova. Postupne sa pôvodné poľnohospodárske farmy stali obývanými oblasťami a vzniklo malebné mestečko. Na svoje si tu prídu najmä milovníci pokojného prostredia. Vďaka centrálnej polohe a ubytovaniu v krásnych meštiackych domoch patrí medzi obľúbené miesta v tejto oblasti. Okrem ubytovania ponúkajú v meste svoje služby aj anglické jazykové školy, ktoré tu majú dlhoročnú históriu.

Gozo

Gozo je druhým menším ostrovom maltského súostrovia. Pokojná vidiecka atmosféra a zelenajúca sa príroda vás určite očarí. Okrem prekrásnej prírody sa môžete tešíť aj na bohaté historické dedičstvo. Nájdete tu najnavštevovanejší megalitický chrám Ggantija, ktorý iba dopĺňa typickú stredovekú architektúru ostrova. Ak uprednostňujte históriu pred ruchom diskoték a barov, tento ostrov je pre vás ako stvorený.


Ak potrebujete poradiť s výberom miesta pobytu alebo školy, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám odpovieme na všetky vaše otázky.