Your browser does not support JavaScript! Tipy na výlet
0907 360 767
konzultácia ZDARMA
$slides

Tipy na výlet

Chystáte sa na Maltu a neviete, čo by vám určite nemalo ujsť? Aj keď je Malta maličký ostrov, určite vám má čo ponúknuť. Pripravili sme pre vás krátkeho sprievodcu zaujímavými miestami na súostroví Malta.

Hlavné mesto Valletta

Určite by ste si nemali nechať ujsť člny podobné benátskym gondolám, ktoré lemujú pokojné móla najväčšieho prírodného prístavu vo Vallette. Prístav obklopujú domy zo 16. storočia. Svedčia o zmiešanom európskom a blízkovýchodnom vplyve. Ich krása je častým objektom nadšených fotografov. V meste sa nachádza množstvo pamiatok, ktoré by ste určite mali navštíviť:

  • Národné archeologické múzeum
  • Katedrála sv. Jána - najznámejšia architektonická pamiatka
  • Cassa Rocca Piccola - ak chcete spoznať moderného rytiera Rádu maltézskych rytierov, určite nezabudnite navštíviť tento valletský dom
  • Hasting Garden - krásna záhrada v anglickom štýle
  • Jezuitský a Karmelitánsky kostol

Pacevilla

Chcete zažiť pravý nočný život? Náruč vám otvára Pacevilla. Budete si tu pripadať ako na módnej prehliadke. Užijete si najlepší žúr vo vašom živote.

Ostrov Gozo

Zo severozápadnej dedinky Cirkewwa vás za dvadsať minút trajekt zavezie na susedný ostrov Gozo. Žije tu asi len 30 000 stálych obyvateľov. Je to maličký ostrov, ktorý rozhodne stojí za návštevu. Goziťania si svoj ostrovček vážia - je čistejší a pokojnejší ako Malta. Vďaka vyššej vlhkosti sa ostrov zelená a domáci si tu pestujú vynikajúce ovocie a zeleninu.

Ak ste milovníkmi kúpania, nenechajte si ujsť Inland Sea, malé jazierko s morskou vodou. Ak vás skôr zaujíma potápanie, ideálne podmienky nájdete v mieste zvanom “Azúrové okno”.

Xaghra

Určite by ste počas vášho pobytu nemali vynechať ani návštevu Mesta Xaghra. Nachádzajú sa tu megalitické chrámy Ggantija Temples - obrovské vápencové balvany. Ich váha sa odhaduje na približne 50 ton. Tieto chrámy pochádzajú z doby 3500 rokov p.n.l. a sú považované za najstaršie voľne stojace neolitické chrámy sveta. Dodnes však zostala zachovaná len tretina.

Ostrov Comino

Na rozlohe len 3 km2 sa rozprestiera maličký ostrovček Comino. Žije tu údajne iba osem stálych obyvateľov, preto vás tu čaká neuveriteľný pokoj a ticho. Ak si chcete užiť romantický večer vo dvojici, toto je to pravé miesto. Dodnes je ostrov takmer neobývaný, čo len podčiarkuje silu romantického západu slnka nad horizontom. Výnimočnosť zlatých pláží, zelenajúca sa príroda a pestrý podmorský svet na Comine vo vás určite zanechajú nezabudnuteľné spomienky.